Seo optimizavimas tai daugiapakopis, gana ilgas procesas. Žinant pagrindinius seo principus galima bandyti pačiam optimizuoti tinklapį ir gauti neblogus rezultatus. Bet, ten kur konkurencija yra didelė, kaži ar pavyks, neturint daug patirties pasiekti gerus rezultatus. Geras rezultatas yra pirma vieta nes:

 1. vieta gauna 36.4% paspaudimų Google paieškos rezultatuose.
 2. vieta – 12.5%
 3. vieta – 9.5%
 4. vieta – 7.9%
 5. vieta – 6.1%
 6. vieta – 4.1%
 7. vieta – 3.8%
 8. vieta – 3.5%
 9. vieta – 3.0%
 10. vieta – 2.2%
 11. vieta – 2.6%
 12. vieta – 1.5%
 13. vieta – 1.3%
 14. vieta – 1.1%
 15. vieta – 1.2%
 16. vieta – 1.2%
 17. vieta – 1.4%
 18. vieta – 1.3%
 19. vieta – 1.4%
 20. vieta – 1.4%

Tai Optify (Marketingo programų kūrimas) tyrimo duomenys (kitų tyrimų rezultatai labai panašūs).

Google adwords?

Pozicija CTR
1 7.94%
2 5.00%
3 2.47%
4 1.96%
5 0.90%
6 0.81%
7 0.91%
8 0.74%
9 0.75%
10 0.20%
11 0.78%
12 0.51%
13 0.83%
14 0.37%
15 0.54%
16 0.48%
17 0.25%
18 0.06%
19 0.60%
20 0.71%

Kaip matome SEO gali duoti du kartus daugiau lankytojų nei Adwords ir kainuoja seo paslaugos maždaug du kartus pigiau. Todėl visiškai nėra keistas Google zooparko užsiundymas ant seo specialistų, nežiūrint net į paieškos rezultatų kokybės praradimą. Rimtų konkurentų Google dabar neturi, todėl leido sau taip atsipalaiduoti ir pabandyti padidinti savo pelną kiek įmanoma. Žinoma galima kartu naudoti ir seo paslaugas ir Google Adwors, jie vienas kitam netrukdo.

Einam prie reikalo. Žemiau rasite seo proceso išsamų aprašymą ir, galbūt, įsisavinę informaciją ir pamąstę galėsite neužsisakinėti seo paslaugų, o optimizuosite savo tinklapius patys.

SEO optimizavimas

Seo optimizavimasTai darbas nukreiptas pakeisti internetinės svetainės struktūrą, remiantis raktinių užklausų semantinio pagrindo analize:
• Struktūra tampa patogesne vartotojams, nes SEO optimizavimas yra atliekamas, naudojantis tokių vartotojų pateiktomis tikslinėmis užklausomis;
• SEO optimizavimas ištaiso tinklalapio kalbą, naudodamas reikiamas raktines užklausas;
• SEO optimizavimas – tai interneto atstovybės papildymas trūkstamais skyriais, siekiant aprėpti visą užklausų pagrindo tematiką;
• SEO optimizavimas reikalauja atlikti interneto šaltinių techninį auditą, kuris nustato problemas, susijusias su tinklalapių pakrovimo greičiu, trikdžius derinant serverio programinę įrangą, galimas problemas, susijusias su užsakovo naudojamų domenų pavadinimais, rezultatas – tai leidžia padidinti projekto įgyvendinimo greitį;
• Neišvengiamai yra lydimas HTML kodo pokyčių. Dažniausiai tai nesąlygoja interneto tinklalapyje vaizduojamos informacijos vizualinių pokyčių, tačiau, be abejo, padidina paieškos sistemose pateiktų kokybiškų rezultatų tikimybę.
Atliktos SEO optimizacijos rezultatas – du privalumai:
• Tinklalapis dirbs tinkamai – t. y. pradės pardavinėti reklamuojamus produktus, vartotojams bus aiškus, jame bus pateikta aktuali ir išsami informacija apie norimą temą ir atsakymai į įvairius potencialių pirkėjų klausimus;
• Dings problemos susijusios su Jūsų interneto atstovybės matomumu pagrindinėse paieškos sistemose („Yandex“, „Google“, „Bing“), tai užtikrins tinkamą interneto svetainės indeksavimo greitį ir padidins tikimybę, kad informacija iš interneto šaltinio pateks į populiariausių paieškos sistemų duomenų bazę.

SEO optimizacijos darbų etapai
Pirmuoju etapu, dirbant su užsakovo interneto šaltiniu, taps SEO analizė ir vidinių bei išorinių reitingavimo veiksnių panaudojimas.
Nuo reitingavimo veiksnių priklauso interneto puslapių pozicija paieškos sistemų pateiktuose rezultatuose. Reitingavimo veiksniai būna vidaus ir išorės.
Vidaus reitingavimo veiksniai tai yra SEO tekstai, jie yra kuriami remiantis tam tikromis taisyklėmis ir naudojant tam tikras paieškos užklausas, atliekamas vidinis puslapių susiejimas hipernuorodomis ir atliekamas tinklalapio tarnybinių informacinių žymų seo optimizavimo darbas.
• Pirmasis ir svarbiausias etapas yra raktažodžių sąrašo parinkimas ir sudarymas.
Raktinių paieškos užklausų parinkimas yra atliekamas SEO optimizavimo darbų rėmuose tam, kad nustatyti, kokiais raktiniais žodžiais ir frazėmis remiantis vyks Jūsų interneto šaltinio reklama. Sudarant semantinį užklausų pagrindą, tuo pačiu metu prasideda ir interneto svetainės SEO analizė. Auditas, analizė apima ne tik interneto šaltinį, kuris jums priklauso, bet taip pat yra tikrinami ir jūsų konkurentų tinklalapiai. Interneto tinklalapių SEO analizės rezultatas – pasirinktos būtinos užklausos, kuriomis remiantis tikslinė auditorija atlieka produktų ar paslaugų, reklamuojamų Jūsų interneto šaltinyje, paiešką.
• Antrasis paieškos optimizavimo etapas yra bendras tinklalapio auditas.
Bendras interneto projekto auditas – tai interneto šaltinio struktūros analizė. Pasibaigus bendrajam auditui, yra pateikiamos rekomendacijos, kad struktūroje būtų atlikta tinkamesnė indeksacija, naudojant populiarias paieškos sistemas. Pokyčiai struktūroje atliekami dar ir tuo tikslu, kad pagerinti vartotojų informacijos, pateiktos tinklalapyje, įsisavinimą. Mes kontroliuojame Jūsų projekto indeksaciją, atliekamą, taikant paieškos sistemas („Yandex“, „Rambler“, „Google“). Mūsų specialistai  kruopščiai patikrins užsakovo šaltinį ar jame nėra paieškos šlamšto, kuris trukdo atlikti SEO optimizavimą ir interneto tinklo reklamą.
• Techninis auditas tai yra trečiasis optimizavimo etapas.
Tikrinami techniniai nustatymai ir surandamos kodo problemos. Tikrinama valdymo sistema (TVS – turinio valdymo sistema), atliekama nuorodų architektūros analizė ir informacijos pateikimo būdai. Mūsų paieškos optimizavimo SEO specialistai nustato ir pašalina viską, kas kliudo siekti rezultatų, atliekant tinklalapio seo optimizaciją interneto tinkle.
• Ketvirtasis optimizavimo paieškos sistemoms etapas – elektroninių teksto versijų SEO (seo-copywriting).
Elektroninių teksto versijų SEO tai unikalių tekstų, skirtų SEO paslaugoms, rašymas arba jau turimų tinklalapio tekstų pertvarkymas, atsižvelgiant į visas sąlygas ir reikalavimus, keliamus pagrindinėmis paieškos sistemomis. Tekstų kūrimas vyksta, naudojant parinktus reklamai raktažodžius ir raktines frazes. Paieškos užklausos SEO tekstuose yra naudojamos tam tikrais kiekiais ir tam tikru dažniu. Atliekant tinklalapio paieškos optimizaciją, labai svarbu, kad seo tekstai gerintų tiek Jūsų interneto šaltinio pozicijas paieškoje ir, tuo pat metu, išliktų suprantamais ir įdomiais interneto vartotojams.
Mūsų pagrindinis uždavinys yra padidinti užsakovo pelną, todėl mes kuriame reklaminius tekstus, kuriuose tuo pačiu metu būtų pateikta svarbi, naudinga vartotojui informacija. SEO tekstų kūrimas motyvuoja virtualios atstovybės vartotojus pasirinkti būtent Jūsų interneto šaltinį, užsakant prekes ar paslaugas.
Atliktų Jūsų tinklalapio analizės darbų rezultatas tai yra visi technikos uždaviniai (TU) su rekomendacijomis, kaip padaryti būtinus pakeitimus ir kaip užpildyti interneto šaltinį turiniu, siekiant toliau rezultatyviai reklamuoti jį populiariose paieškos sistemose.
• Atlikti pakeitimai tai ir bus galutinis paieškos optiomizavimo etapas, reklamuojant jūsų svetainę internete.
Mūsų įmonės SEO specialistai atliks visus būtinus pakeitimus tinklalapyje. Visa tai atliekama remiantis parengtais techniniais uždaviniais. Po to, kai visi pakeitimai buvo atlikti ir kruopščiai patikrinti, interneto atstovybė pereina prie reklamos.
Po to, kai interneto šaltinis užims aptartas pozicijas paieškos rezultatuose, būtina pereiti prie pasiektų rezultatų išlaikymo. Kūrimo, optimizavimo ir reklamos pagrindinis uždavinys – Jūsų šaltinio darbo efektyvumo padidinimas, kitaip tariant, tai pelno gaunamo tinklalapio dėka padidėjimas.
SEO optimizavimo nuostatos, seo optimizavimas arba tinklalapio reklama, remiantis paieškos užklausomis, atliekant interneto puslapių optimizavimą. Sakoma, gal būt, ir neįtikėtina, bet SEO optimizavimas yra labai svarbus komponentas, jei norite gauti kokybišką informacijos srautą, remiantis paieškos užklausomis,  pereiti kokių nors (jums reikalingų) raktažodžių dėka į TOPUS. Į pirmąsias pozicijas ir tai užtikrintų jūsų svetainei labai didelį kiekį lankytojų. Beje, tikslinių lankytojų. Sutelksime dėmesį į temą „SEO optimizavimas“ išsamiau ir peržvelgsime pagrindinius etapus, kurie padės jums efektyviausiu būdu reklamuoti Jūsų tinklalapį, būtent panaudojant SEO optimizavimo metodus. Taigi …

1. Ar dydis yra svarbus? Paieškos robotai, kurie užeina paskelbus straipsnį į jūsų tinklalapį indeksuoja arba tiesiog nuskaito jūsų informaciją (įkelia į duomenų bazę). Kuo turtingesnė ir didesnės apimties bus jūsų informacija, tuo geriau. Siekiame rašyti kuo daugiau. Optimali puslapių apimtis – 600-3000 žodžių arba 2-20 KB teksto, tai prilygsta 2000 – 20 000 simboliams. Puslapis, kuriame yra labai mažai informacijos beveik neturi galimybės patekti į paieškos užklausų TOPUS. Tuo labiau, kad didelius tekstus geriau mato paieškos robotai ir žmonės gali užeiti į jūsų tinklalapį, naudodami atsitiktinius raktažodžius, kurie gal būt ir nėra pateikti kaip pagrindiniai, tačiau dėka to, kad teksto apimtis yra didelė, robotai gali patalpinti jūsų tinklalapį TOPUOSE, remdamiesi šiais jūsų nereklamuojamais raktažodžiais. Kaip taisyklė, raktažodžiai, kuriais remdamiesi jūs reklamuojate savo tinklalapį, turi būti sutinkami pagal SEO optimizavimo taisykles bent 3-4 kartus 100 žodžių tekste. Kuo didesnis tekstas, kuo jis yra didesnės apimties, tuo daugiau pasikartojimų. Ne atskirų žodžių, o frazių atveju, jos taip pat idealiu atveju turėtų būti aptinkamos tekste keletą kartų. Ta tvarka, kuria jos yra reklamuojamos. Taip pat reikėtų sudaryti atskirų žodžių iš šių frazių sąrašą. Pavyzdžiui, mes siūlome frazę „interneto pajamos“. Pati frazė „interneto pajamos“ sutinkama tekste 5 kartus. Žodis „internetas“ 8 kartus, o žodis „pelnas“ 10 kartų. Tikiuosi, pagrindinė idėja yra aiški …

3. Koks yra optimalus tankis? Raktažodžio tankis puslapyje – tai iš esmės teksto ir jame esančių raktažodžių santykis. Jis matuojamas procentais. Pavyzdžiui, jei žodis „internetas“ 100 žodžių puslapyje yra sutinkamas 5 kartus, tai tankis yra lygus 5 procentams. Jei tankis yra mažas, tai nėra pliusas. Goolge jūsų pozicijas pažemins, remdamosi užklausomis, kuriose sutinkamas šis žodis ir jūsų tinklalapis atsidurs kažkur tai 20-50 puslapyje. Pernelyg didelis ryžtas, tai yra teksto persotinimas raktažodžiais, atsižvelgiant į SEO optimizavimo taisykles, nėra skatinamas. Rezultatas paprastai „liaudiškai“ vadinamas „puslapio pykinimu“. Šiuo atveju, jūsų tinklalapis taip pat užims žemesnes pozicijas užklausos rezultatuose. Praktika rodo, kad optimalus tankis – 5% -7%, t. y. 5-7 žodžių pasikartojimai, tenkantys 100 žodžių tekstui. Ir dar viena svarbi taisyklė SEO optimizavimas – kuo arčiau į puslapio pradžią bus patalpinti jūsų raktažodžiai, tuo patrauklesnis SEO optimizavimas :-) ir tuo mielesnis bus jūsų tinklalapis paieškos sistemoms.

4. Išskirti ar neišskirti? Taip beje, tai yra svarbus dalykas. Pagal SEO optimizavimo taisykles būtina išskirti raktažodžius tekste ryškiu šriftu. Už tai yra dažniausiai atsakinga informacinė žyma „strong“ (paryškintas). Ir naudokite raktažodžius antraštėse. Čia paprastai šeimininkauja informacinės žymos „h1″ ir „h2“, kurios yra svarbios SEO optimizavimo metu.

Komentuoti